Лудогорец се доближиха до нова титла във фугболното първенството, след

...

Лудогорец вече е на 5 точки от втория в Първа лига

Лудогорец се приближиха до нова купа във фугболното шампионата, откакто победи в Разград Ботев (Пловдив) с 3:0. Двубоят бе от 30-ия кръг н Първа лига. Актуалните първенци си осигуриха удобния задатък още през първото полувреме с голове на Драгош Григоре от дузпа в 37 минута и Якуб Швиерчок в 45-ата. Той вкара и в 89-ата минута. Като цяло разградските футболисти направляваха събитията на игралното поле през целия мач и не разрешиха на противника да разгърне опциите си. Естествено пловдивчани изиграха срещата повече с мисъл за идния полуфинал-реванш от шампионата за купата на България против ЦСКА-София идната сряда (24 април). В класирането Лудогорец събра 70 точки, ЦСКА-София е на втората позиция със 65, а трети е Левски с 59.
Източник: standartnews.com