Лудогорец разгроми Кайрат с 6:0 в третата си контрола от

...

Плашещо силен Лудогорец в третата контрола

Лудогорец разгроми Кайрат с 6:0 в третата си контрола от лагера в Турция, предава формалният уебсайт на разградчани. Шампионите имаха тотално предимство през целия мач. Особено мощно показване направи крайния защитник Талеб Тауата, който бе сменен след 45 минути игра. Израелският бранител подаде за първите два гола за " зелените ", като тормозеше защитата на Кайрат през цялата първа част.

Клаудиу Кешеру откри резултата след 62 секунди игра, а в 38-ата Жоржиньо удвои за Лудогорец. Другите четири гола паднаха през втората част, откакто Якуб Швиерчок вкара на два пъти (66 и 76), а Мавис Чибота и Димо Бакалов (68 и 70) от дузпи също се разписаха.

Почеркът на новия треньор на Лудогорец Павел Върба към този момент стартира да си проличава. До този миг в Белек Лудогорец бе записал една победа (2:0 над Висла Плоцк) и една загуба (0:2 от Пяст Гливице). Срещу Кайрат обаче разградчани бяха с класа, в случай че не и с две по-добри, и можеха да отбележат и още голове.
Източник: fakti.bg