Лудогорец разби Левски с 3:0 в мач от шампионската група

...

Лудогорец с категорична победа над Левски

Лудогорец разруши Левски с 3:0 в мач от шампионската група на Първа лига, с което получи публично и купата в приповдигнато въодушевление.

Така за " сините " борбата за втората позиция в класирането става много комплицирана.  Тимът е с равни точки с безконечния противник ЦСКА, само че армейците имат мач по-малко.

В 26-та минута първенците поведоха в резултата.

Това се случи след тъкмо изпълнена дузпа от Козмин Моци. Нарушението пък беше осъществено от Мартин Райнов който фаулира Вандерсон, откакто бразилецът мина на церемониал сред Лозев, Горанов и Юруков.

В 43-ата минута Ренан направи чудесно избавяне, като парира изстрел на Лозев от пет метра. Страничният арбитър Мартин Венев подвигна засада, само че такава несъмнено нямаше.

В 66-та минута Лудогорец поведе с 2:0. с гол на Чибота.

Нападателят получи отличен извеждащ пас зад отбраната на " сините ", напредна и преодоля Георгиев.

В 73-та минута Тауата нахлу отляво и от дребен ъгъл опита мощен шут, който вратарят на " сините " отрази.

Веднага по-късно - гол на Битон. Израелският халф получи топката пред наказателното поле, оправи се с Горанов и Райнов и с акуратен удар вкара за 3:0.

В 82-та минута мажоритарният притежател на " сините " Наско Сираков, явно в недобро въодушевление, напусна стадиона.

Източник: standartnews.com