Лудогорец продължи безпрецедентната си доминация в България, печелейки 12-а поредна

...

Лудогорец с 12-а поредна титла, ЦСКА втори

Лудогорец продължи невижданата си доминация в България, печелейки 12-а поредна купа в шампионата. „ Орлите ” си осигуриха златните медали на стадион „ Тича ” след победа над Черно море в последния кръг на efbet Лига.

Разградчани се постановиха с 1:0, а решителния гол осъществя аржентинецът Матиас Тисера при започване на второто полувреме.

Гостите приключиха мача в числено понижен състав, откакто минута преди края на постоянното време Клод Гонсалвеш получи втори жълт картон за нарушаване в центъра на терена.

Все отново „ орлите ” съумяха да запазят минималната си преднина и да побеждават с успеха и купата.

В същото време преследвачът ЦСКА победи Левски в дербито в София с 2:0, само че резултатът в този мач нямаше никакво значение за купата след триумфа на Лудогорец във Варна.

Преди няколко дни Лудогорец завоюва и SESAME Купа на България, побеждавайки във финала отбора на ЦСКА 1948. Така „ орлите ” оформиха своя трети дубъл в своята история.
Източник: plovdiv-online.com