Лудогорец продължава с грешките и в българското футболно първенство, като

...

Лудогорец сбърка и за първенството

" Лудогорец " продължава с грешките и в българското футболно състезание, като три дни след отпадането от " Видеотон " с общ резултат 0:1, загуби с 0:1 от " Локомотив " (Пловдив). Така разградчани са с 4 точки от три мача, до момента в който за " смърфовете " това е първа победа. Единственото попадение вкара Филип Михалевич в 86-ата минута, откакто открадна топката от Форстър, който не почисти балонно центриране. " Лудогорец " трябваше да възвърне самочувствието си и да потвърди, че отпадането в Шампионската лига е въпрос на неприятен шанс в офанзивата. Но пловдивчани направиха отлични минути, като изключително през първото полувреме играчите на Бруно Акрапович бяха безгрешни.

Лудогорци започнаха доста интензивно и в 5-ата минута Вандерсон удари страничната греда под ъгъл. Само две минути по-късно вратарят Мартин Луков започва с отличните си спасявавания, отбивайки удара на Лукас Саша. В 28-ата минута и Саша удари гредата, след като  нанесе мощен диагонален удар отдясно, само че топката се отби в левия дирек. Три минути след началото на второто полувреме съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа, откакто топката се отби в прилепналата ръка на Йосип Томашевич. Вратарят Луков обаче отрази мощния изстрел на Кешерю от бялата точка. Кешерю още веднъж беше отхвърлен от Луков в 63-ата минута, когато засече центриране от дясно от Саша. Разградчани не можеха да намерят път към вратата, като уединен отдалечен удар на Вандерсон беше избавен от сигурния Луков, а поредицата от центрирания и опити за влизания беха спрени. Осем минути преди края на мача на терена се появи и Якуб Швиерчок, който застана до Кешерю в офанзивата. Четири минути преди края центриране по тъча не беше изчистено както би трябвало от Форстър, който подцени обстановката. Михалевич открадна топката, напредна и по диагонала от дребен ъгъл прониза вратаря. Две минути по-късно Швиерчок за трети път удари гредата, откакто подложи крайник при удар на Марселиньо. Топката направи парабола, само че кацна на горната греда и излезе в навън.