Лудогорец приключи участието си в Лига Европа, след като на

...

Интер изхвърли Лудогорец от ЛЕ пред празните трибуни на Джузепе Меаца

Лудогорец завърши присъединяване си в Лига Европа, откакто на 1/16-финалите загуби от Интер 1:2 в реванша и с общ резултат 1:4 напусна конкуренцията.

Срещата на " Джузепе Меаца " в Милано се игра пред празни трибуни, поради набиращият все по-голяма скорост корона вирус. Разградчани поведоха в резултата, с помощта на Каули Оливейра Соуза (26`), само че малко по-късно Кристиано Бираги (32`) изравни, а в края на полувремето Ромелу Лукаку (45+4`) донесе обрата за " нерадзурите ".

Така Интер продължава към 1/8-финалите с цялостна мощ, до момента в който Лудогорец ще насочи сили към родното ни състезание, където ще се опита да се откъсне от преследвачите си Левски и Локомотив Пловдив.

Домакините поеха самодейността малко след първия съдийски сигнал и стигнаха до голям пропуск още в 6-ата минута. Алексис Санчес видя голямата дупка в отбраната на Лудогорец и изведе по съвършен метод Ромелу Лукаку. Белгиецът напредна мощно, озовавайки се очи в очи с вратаря Пламен Илиев. Нападателят шутира по земя, само че прелестната реакция на националния пазач предотврати гола.

Минута по-късно Санчес се възползва от пространството пред себе си и натисна спусъка на към метър от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча около лявата греда.

В 21-ата минута Кристиан Ериксен също си оита шанса с удар от към 20 метра. Топката обаче рикошира в главата на Георги Терзиев и за шанс на Пламен Илиев, излезе в корнер.

В 26-ата минута разградчани поведоха в резултата. Сисиньо напредна отдясно и съумя да центрира към Каули Оливейра Соуза, който шутира, пращайки топката към напречната греда и по-късно във вратата - 0:1.

Радостта на гостите бе къса, защото Кристиано Бираги изравни в 32-ата минута. Футболистът проби отляво и насочи компактен диагонален изстрел по земя, който не бе разчетен вярно от Пламен Илиев.

В 40-ата миунута дълго подаване откри Николо Барела и той реши да тества вратаря от далечно разстояние. Топката беше ориентирана към долния десен ъгъл, само че Пламен Илиев реагира добре и избави.

В добавеното време на първата част Алексис Санчес проби отляво и центрира към Ромелу Лукаку. Белгиецът насочи топката към вратата. Илиев мазета, само че кълбото още веднъж се озова на главата на нападателя и опъна мрежата.

През второто полувреме домакините продължиха с превъзходството си. В 52-рата минута Алексис Санчес насочи същинска бомба от далечно разстояние. За шанс на Пламен Илиев, топката разтресе напречната греда.

В 55-ата минута Виктор Моузес напредна отдясно и пусна остро центриране към Лукаку, който бе в рискова непосредственост до вратата на разградчани. Белгиецът обаче се размина на сантиметър от топката.

Четири минути по-късно още веднъж Лукаку се озова на стрелкова позиция в наказателното поле. Нападателят насочи диагонален изстрел по земя, само че Пламен Илиев плонжира и отклони топката към лявата греда.

В 67-ата минута влезлият като запаса Якуб Швиерчок овладя отскочила топка в пеналтерията и шутира. Кълбото беше ориентирано в долния ляв ъгъл, само че вратарят Даниеле Падели съумя да извади удара с фантастично избавяне.

В 82-рата минута друга запаса на разградчани - Мавис Чибота проби в наказателното поле, където насочи мощен диагонален изстрел, който мина на сантиметри от напречната греда.

Интер - Лудогорец 2:1

Голмайстори: Каули Оливейра Соуза (26`), Кристиано Бираги (32`), Ромелу Лукаку (45+4`)

Интер: Падели, Д`Амброзио (Бастони 76`), Ранокиа, Годин, Иглесиас, Барела (Брозович 46`), Ериксен, Моузес, Бираги, Санчес, Лукаку (Еспозито 62`)
Треньор: Антонио Конте

Лудогорец: Илиев, Сисиньо, Григоре, Терзиев, Недялков, Дяков, Баджи, Марселиньо (Битон 82`), Вандерсон (Чибота 70`), Каули, Кешерю (Швиерчок 64`)
Треньор: Павел Върба