Лудогорец победи Витоша Бистрица с 4:2 като гост на националния

...

"Витоша" Бистрица не успя да победи, но измъчи "Лудогорец"

" Лудогорец " победи " Витоша " Бистрица с 4:2 като посетител на националния стадион " Васил Левски ". Въпреки разликата в класите, двата тима направиха шоу за дребното аудитория по трибуните, а дебютантите в елита даже на два пъти повеждаха в резултата.

Още в 4-ата минута Гьонов подаде акуратен пас на Григор Долапчиев, който прати топката във вратата на първенците за 1:0.

Гостите реагираха стремително и още в 12-ата минута изравниха резултата посредством Лукас Саша.

" Витоша " обаче не спираше с офанзивите, които дадоха плод в 36-ата минута, а голмайстор още веднъж стана Григор Долапчиев.

Радостта на новаците обаче търпя малко. При корнер Василев фаулира Мисиджан, а Моци беше прецизен от дузпа.

Бистричани избраха да се бранят през втората част и се затвориха, а първоначално " орлите " изпитваха компликации в офанзивите си.

Чак в 73-ата минута самостоятелна акция на Мисиджан докара до цялостен поврат.

Голът на " Лудогорец " се отрази на душeвността на играчите на Костадин Ангелов, които позволиха още едно попадение в 85-ата минута посредством Кишада.

Така " Витоша " продължава да е на последно място в класирането с 1 точка. " Лудогорец " е втори със 7.
Източник: btvnovinite.bg