Лудогорец победи третия в румънското първенство Университатя Крайова с 2:0

...

Лудогорец живна след почивката и удари третия в Румъния

Лудогорец победи третия в румънското състезание Университатя Крайова с 2:0 в третата си контрола на турска земя.

Двата гола вкара след почивката Жоао Пауло. Тогава българският първенец се показа много по-добре от първото полувреме. Лудогорци победиха преди този момент Ботошани с 2:0 и направиха 2:2 с Шахтьор Донецк.

Следващата инспекция за отбора на Димитър Димитро-Херо ще бъде в неделя от 16.30 ч. против казахстанския вицешампион Кайрат Алмати.

Първото полуврем полувреме не бе изключително сполучливо за лудогорци. Играта се водеше в средата на терена, а румънският отбор сътвори по-добрите обстановки, най-малко до последните 5 минути от тази част.

В 17-ата минута на три пъти футболисти на Университатя имаха шанса да открият резултата, само че първо избави Ренан, след това Форстър, а най-после топката бе избита в корнер.

В тези начални минути въпреки всичко ще се запомни опита на Марселиньо да означи от центъра, само че топката трансферира и вратаря, и вратата.

Едва в последните пет минути от първото полувреме видяхме Лудогорец, подобен, какъвто го знаем. Тогава прекрасен пробив на Вандерсон сътвори напрежение пред румънската врата, само че Марселиньо от близко не съумя да откри вратата.

После румънската контра също бе рискова, само че Ренан още веднъж се намеси вещо, с цел да избави вратата си. А в последната минута от първите 45 минути Кешеру от фаул откри страничния дирек след диагонален удар.

Така първото полувреме приключи без голове – 0:0.

На полувремето Херо пусна напълно нова 11-орка: Хорхе Броун, Яцек Горалски, Натанаел, Доминик Янков, Георги Терзиев, Козмин Моци, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Лукас Саша, Густаво Кампаняро и Якуб Швиерчок.

Втората единейсеторка се показа по-добре от тази, работила през първото полувреме. Българският отбор натисна след почивката и разумно стигна до преднина от два гола в средата на втората част.

Най-напред прекрасен пробив и извеждащ пас на Мисиджан откри Жоао Пауло и благодарение на рикошет той прати топката във вратата – 1:0 в 66-ата минута.

Веднага по-късно Жоао Пауло удвои след прекрасен прабив отдясно, след което търкулна топката за 2:0 в 70-ата минута.

В 76-ата минута Жоао Пауло бе на косъм от това да фиксира своя хеттрик, само че от близко не съумя – вратарят избави удара му.

Така Лудогорец реализира втората си победа с 2:0 над румънски тим, има и хикс против Шахтьор Донецк /2:2/.

В интерес на истината Университатя игра още една контрола денем, като победи Заглембе Любин с 2:0 преди този момент, тъй че румънският отбор нямаше опция да направи смени и Лудогорец бе по-свеж след почивката.

Следихме мача минута по минута:

90 - Край на мача - 2:0 за Лудогорец!

89 - Горалски откри Янков покрай вратата на румънците, само че младокът не съумя да откри собствен сътрудник и топката бе избита в корнер.

76- Жоао Пауло бе на крачка от своя хеттрик, вратарят на Университатя отрази на голлинията удара му.

70 - 2:0 за Лудогорец! Горалски откри добре отдясно Жоао Пауло, той се оправи с двама бранители и търкулна топката във вратата на Университатя.

66 - 1:0 за Лудогорец! Гол на Жоао Пауло след рикошет в тялото на румънски футболист. Пауло бе открит отлично от Мисиджан, с цел да увенчае по-добрата игра на лудогорци през второто полувреме.

61 - Швиерчок с едно допиране извежда по фланга Жоао Пауло. топката е избита в корнер, макар че румънците претендират за засада.

55 - Удар около вратата на Лудогорец.

51 - Добър диагонален удар на Доминик Янков, само че около вратата.

48 - Първа опция пред новото попълнение Швиерчок, ударът му профучава на към метър настрана от вратата.

46 - Начало на второто полувреме. В игра се появяват Хорхе Броун, Яцек Горалски, Натанаел, Доминик Янков, Георги Терзиев, Козмин Моци, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Лукас Саша, Густаво Кампаняро и Якуб Швиерчок. На процедура нова единайсеторка за Херо. Новият нападател Якуб Швиерчок прави своя всекидневен дебют за Лудогорец.

45 - Край на първото полувреме - 0:0. Едва към края видяхме активизиране на лудогорци в едно скучновато и равностойно първо полувреме.

45 - Кешеру уцели гредата след диагонален удар от фаул.

42 - Университатя отвърна незабавно, решителна интервенция на Ренан парира удара на нападателя.

41 - Най-добрата офанзива на Лудогорец досега. Пробив на Вандерсон, безредие и по-късно пропуск на Марселиньо от близко.

28 - Жълт картон за Форстър от Лудогорец

17 - Три следващи рискови удара в една офанзива за Университатя. Първо избави Ренан, след това Форстър, а най-после топката излезе в корнер.

10 - Марселиньо опитва да вкара от централната линия, замалко не откри вратата на румънския отбор.

8 - Напрежение пред вратата на Лудогорец, от крайници на Пластун топката излезе в корнер.

1 - Начало на мача

Съставите:

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ КР 2:0

1:0 Жоао Пауло 66, 2:0 Жоао Пауло 70

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Ренан, 19 Александър Василев, 2 Рафаел Форстър, 32 Игор Пластун, 4 Сисиньо, 12 Абел Анисе, 18 Светослав Дяков, 88 Вандерсон, 84 Марселиньо, 98 Светослав Ковачев, 28 Клаудиу Кешеру /През второто полувреме: Хорхе Броун, Яцек Горалски, Натанаел, Доминик Янков, Георги Терзиев, Козмин Моци, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Лукас Саша, Густаво Кампаняро и Якуб Швиерчок/ Старши треньор - Димитър Димитров-Херо

УНИВЕРСИТАТЯ: 51 Миодраг Митрович, 6 Иван Мартич, 6 Ръзван Попа, 18 Апостол Попов, 11 Никушор Банку, 6 Ренато Келич, 8 Александру Матею, 5 Владимир Скречу, 5 Вабенин Густаво, 10 Александру Балуца, 36 Андрей Бурлаку