Лудогорец победи с 3:0 Славия и записа първи успех през

...

"Лудогорец" си го изкара на "Славия"

" Лудогорец " победи с 3:0 " Славия " и записа първи триумф през новия сезон в родния шампионат след изненадващото проваляне от " Ботев " Враца с 1:3 предишния уикенд.

Попаденията бяха дело на Сисиньо, Мавис Чибота и Козмин Моци.

Само 48 часа след идването си в Разград испанският нападател Ихинио Марин попадна измежду титулярите на Павел Върба. За " Славия " огромният отсъстващ бе капитанът Янис Карабельов, който чака трансфер в чужбина. Затова капитанската лента бе на ръката на младия Филип Кръстев.

Домакините постановиха напън през цялото време, само че мъчно намираха пролуки в сгъстената отбрана на " белите ". В самия завършек на първата част обаче " орлите " откриха резултата. Мощен удар на Каули бе избит от стража, само че при добавката Сисиньо заби топката в земята и тя трансферира Стергиакис за 1:0.

През втората част попадение на Моци бе анулирано поради засада. Георги Терзиев пък получи контузия в дясното бедро и трябваше да бъде сменен от Григоре.

В 70-ата минута влезлият като запаса Бърнард Текпетей нацели гредата. Малко по-късно Чибота извърши чудесно директен свободен удар и повиши на 2:0.

След единствено още няколко минути Емил Виячки фаулира Ихинио Марин в наказателното поле и съдията Драгомир Драганов уточни бялата точка. Козмин Моци осъществя дузпата за крайното 3:0.
Източник: btvnovinite.bg