Лудогорец победи азербайджанския Габала с 2:0 в първата контрола от

...

Лудогорец удари азери в Австрия

Лудогорец победи азербайджанския Габала с 2:0 в първата контрола от летния си лагер в Австрия. Головете бяха дело на Жоао Пауло и Джоди Лукоки. Играчите на Георги Дерменджиев към този момент изиграха две инспекции у нас. Срещу Родопа Смолян „ орлите “ записаха победа с 8:0, а по-късно се постановиха с 15:0 над Евроколеж. Нашите първенци имаха цялостно превъзходство съвсем през целия мач. Още не беше изтекла и 2-ата минута, когато Густаво Кампаняро се озова на добра позиция и шутира, само че стражът на Габала улови. След четвърт час игра Ренан се намеси добре след отдалечен шут. Секунди по-късно пък Жоао Пауло се озова очи в очи с Безотонски, само че стреля в тялото на вратаря. В 37-ата минута разумното се случи. Жоао Пауло от близо опъна мрежата зад тила на Безотонски за 1:0. На почивката Георги Дерменджиев размени девет от своите футболисти, като на терена остана единствено вратарят Ренан. Второто полувреме стартира с две положителни контратаки на азерите. При една от тях в 50-ата минута Гурбанов надбяга отбраната на българския отбор и излезе самичък против Ренан. Стражът обаче се хвърли и мазета в корнер подлия изстрел. В 67-ата минута удар на Марселиньо от близко срещна гредата. Секунди по - късно още веднъж бразилецът стреля от фаул, само че стражът на Габала виртуозно избави. Последва пропуск на Кешеру. В 73-ата минута резервата Джоди Лукоки повиши на 2:0. Той получи пас от Върджил Мисиджан отляво, овладя топката и с обмислен шут осъществя. До края на мача Мисиджан на два пъти бе покрай трето попадение, само че първо вратарят избави, а по-късно ударът му излезе в навън.    Лyдогоpец : Ренан дос Сантос, Натанаел (46 - Александър Василев), Козмин Моци (46 - Хосе Луис Паломино), Игор Пластун (42 - Георги Терзиев), Лукас Саша (46 - Сисиньо), Абел Анисе (46 - Кристиян Китов), Густаво Кампаняро (46 - Светослав Дяков), Вандерсон (46 - Марселиньо), Джонатан Кафу (46 - Върджил Мисиджан), Жоао Пауло (46 - Джоди Лукоки), Жуниор Кишада (46 - Клаудиу Кешеру)  Габала: Безотонсний, Станкович, Ямалов, Елвин Маммадов, Алиев, Асиф Маммадов, Вернидъб, Дабо, Озобич, Аббасов, Гърбанов
Източник: blitz.bg