Лудогорец победи Арсенал Тула с 1:0 в последната си контрола

...

"Лудогорец" се справи с "Арсенал" в последния си мач в Турция

" Лудогорец " победи " Арсенал " Тула с 1:0 в последната си контрола в Турция. Единственото попадение в мача вкара новото попълнение на Якуб Шверчок в 27-ата минута.

През първия четвърт час срещата бе равностойна и двата тима пропуснаха положителни благоприятни условия за гол. В 26-ата минута " Арсенал " можеше да открие резултата посредством Джорджевич, който шутира около лявата греда от границата на наказателното поле.

Само минута по-късно " Лудогорец " излезе напред. Мисиджан направи чудесно двойно подаване с Марселиньо, след което излезе самичък против вратаря, само че стреля в тялото на Левашов. Шверчок обаче изпревари двама бранители и прати топката в мрежата.

В 40-ата минута Хорхе Броун избави удар на Ткачев, който бе изведен самичък против него. В последната минута на полувремето Лукоки надбяга съветската защита и върна към Мисиджан, който майсторски шутира от границата на наказателното поле, само че топката се отби от лявата греда на вратата на " Арсенал ".

След подновяването на играта Джорджевич и Горбатенко бяха доста покрай изравянаване на резултата.
В 65-ата минута Вандерсон изведе Лукоки, който шутира настрана от вратата. До края на срещата " орлите " можеха да вкарат втори гол, само че Вандерсон, Ковачев и Жоао Пауло пропуснаха.
Източник: btvnovinite.bg