Лудогорец отстъпи с 0:1 при гостуването си на швейцарския Цюрих

...

"Цюрих" попари "Лудогорец" в края, второ поражение за "орлите" в Лига Европа

" Лудогорец " отстъпи с 0:1 при гостуването си на швейцарския " Цюрих " в среща от втория кръг в първа група на Лига Европа. В другия дуел " Байер " Леверкузен завоюва с 4:2 против АЕК Ларнака.

Така българският първенец позволи втора загуба в шампионата през този сезон и остава трети в своята група с нулев актив. Последен е АЕК Ларнака, който също няма извоювана точка, само че е с по-лоша голова разлика. Лидери с по 6 точки са " Байер " Леверкузен и " Цюрих ".

Двубоят стартира равностойно и в първите десетина минути липсваха голови обстановки. След четвърт час игра пред " Лудогорец " се откри опция да поведе - Вандерсон центрира от ъглов удар, Недялков отклони към Марселиньо, чийто удар обаче бе блокиран.
Снимка: Reuters
В 25-ата минута Марселиньо направи огромен пропуск. Играещият вместо контузения голмайстор на " орлите " - Брандао, пусна към непокрития Марселиньо, който в последна сметка се озова самичък против вратаря, само че стреля в навън от близка отдалеченост.

В края на първото полувреме Вандерсон комбинира с Кампаняро, след което откри Брандао, който прати топката около стража Брехер, само че и в навън.

Малко след почивката българският първенец стигна до първия си прецизен удар в мача - Брандао подложи крайник, само че насочи слаб удар и Брехер улови.

Последваха изстрели на Марселиньо и Натанаел, които не откриха задачата.

Стигна се до 84-ата, когато Кололи центрира, а Палсон се извиси в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата зад Ренан.
Съставите

" Цюрих ": 25. Брехер, 3. Максо, 6. Палсон, 13. Неф, 14. Домгжони, 15. Одей, 17. Бангура, 22. Рюг, 27. Шонбахлер (70-Родригес), 70. Кололи, 71. Кризю

" Лудогорец ": 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 9. Брандао (70-Шверчок), 10. Кампаняро, 18. Дяков (70-Горалски), 30. Моци, 84. Марселиньо (79-Махлангу), 88. Вандерсон, 92. Лукоки
Източник: btvnovinite.bg