Лудогорец направи 2:2 с Марибор в реванша от плейофите на

...

Лудогорец се класира за групите на Лига Европа след 2:2 с Марибор

Лудогорец направи 2:2 с Марибор в реванша от плейофите на Лига Европа и с две попадения на непознат терен влезе в групите за четвърти път в своята история.

Шампионите изиграха ужасно първо полувреме, като поведоха с 2:0. Марселиньо откри с прословут гол в 17-ата минута, а Клаудио Кешерю удвои от дузпа в 26-ата минута.

След почивката домакините се върнаха в мача с два гола на Таварес в 65-ата минута и Ванкаш в 72-ата минута.

До края на мача Лудогорец игра устойчиво и не разреши чисти положения пред Пламен Илиев.

В петък Лудогорец ще научи противниците си в групите на Лига Европа.

МАРИБОР - ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1 Марселиньо (17`)

0:2 Клаудио Кешерю (27`) - дузпа

1:2 Маркос Таварес (65`)

2:2 Руди Ванкаш (72`)

МАРИБОР: Кенан Пирич, Саша Ивкович, Мартин Милец (46 - Денис Клинар), Матия Вилер, Спиро Перишич, Блаж Връховец, Лука Захович, Александру Крету (87 - Андрей Котник), Рок Кронаветер (60 - Маркос Таварес), Руди Ванкаш, Ясмин Мешанович

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Стефан Баджи, Жоржиньо (90 - Драгош Григоре), Абел Анисе, Марселиньо (85 - Якуб Шверчок), Вандерсон, Клаудио Кешерю (69 - Светослав Дяков)

Жълти картони: Матия Вилер, Спиро Перишич, Блаж Връховец, Денис Клинар (Марибор); Антон Недялков, Сисиньо, Козмин Моци, Марселиньо (Лудогорец). /moreto.net