Лудогорец II не се предаде при гостуването си на Септември

...

Лудогорец с обрат срещу Септември в София

Лудогорец II не се съобщи при гостуването си на Септември в София и стигна до 2:2, макар че противникът поведе с 2:0. Мачът от X кръг на шампионата във Втора професионална лига се игра в този момент, тъй като бе отсрочен поради първия дуел на младите гении на "орлите " в Младежката шампионска лига против Слован в Братислава.

Септември откри резултата в 14-та минута и минималната преднина се резервира до края на първата част. Втората не стартира добре за момчетата на Тодор Живондов, които инкасираха още едно попадение в 48-та минута. Този гол обаче не отчая "орлите ", а предизвика у тях висша мотивация. Те заиграха на равнище и притиснаха противника. В 61-та минута Димитър Митков означи с глава за 1:2, след хубава офанзива на разградчани. В 84-та минута Иван Йорданов повтори упражнението и също с глава прати топката в мрежата за 2:2. До края на срещата Лудогорец продължи да господства и сътвори още 3 положителни обстановки за гол, само че резултатът остана неизменен. Удар на Петър Караангелов пък срещна гредата.

Треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов дефинира второто полувреме против Септември като най-хубавите минути за тима от началото на сезона.

"Изиграхме едва първо полувреме. За сметка на това минутите, откакто противникът поведе с два гола, бяха може би най-силните ни от началото на сезона. В този интервал показахме футбола, който постоянно желая да виждам, тъй като ние го можем ", разяснява след последния съдийски сигнал Живондов.

Треньорът на Септември Милен Радуканов не сподели терзание от загубите две точки.

„ Не успяхме да победим, само че това няма да спре по-нататъшното ни развиване. Имахме задоволително на брой положения, с цел да вкараме още голове, само че ги пропиляхме. Намалихме темпото след втория гол, не успявахме да задържим топката и разумно бяхме осъдени. Поздравявам противника за положителната игра, можеше да ни вкарат и още голове “, съобщи Радуканов.

СЕПТЕМВРИ - ЛУДОГОРЕЦ II 2:2

Септември София: Валентин Галев, Борис Галчев, Васил Попов, Иван Стоянов, Румен Сандев, Юлиян Попев, Иван Тилев, Преслав Йорданов, Спас Георгиев, Стилиян Николов, Симеон Александров

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Петър Генчев, Хюсеин Хюсеинов (76 - Георги Вълчев), Иван Йорданов, Преслав Петров, Методий Стефанов (86 - Станислав Вълчев), Тихомир Димитров (46 - Петър Караангелов), Димитър Илиев, Велислав Минков, Илкер Будинов, Димитър Митков