Лудогорец и Берое играят при 2:1 в мач от първия

...

НА ЖИВО: Лудогорец 2:1 Берое, ВАР с намеса и при двата гола

Лудогорец и Берое играят при 2:1 в мач от първия кръг на плейофите от челната шестица в efbet Лига. За домакините се разписа Кирил Десподов (29), Гаюс Макута (38-дузпа) вкара за старозагорци. Попадението на българския национал ще остане в историята като първото попадение у нас, зачетено след намесата на ВАР. 11-метровият углавен удар пък беше отсъден след ревизиране на обстановката от рефера Драгомир Драганов на монитора сред двете скамейки, което също се случа за първи път по родните терени. Двубоят е с начален час 19:45 и може да го гледате в директно предаване в ефира на DIEMA SPORT, а Gong.bg следи всичко най-интересно от срещата онлайн.

Домакините влязоха в мача с голямо предпочитание и още във 2-ата минута пред Десподов се откри отлична опция, само че ударът му срещна Теди Мезат и излезе в корнер. Останаха подозрения и за игра с ръка на бранителя на Берое, само че реферът Драгомир Драганов бе безапелационен в своето решение за ъглов удар. Три минути по-късно контраофанзива на Лудогорец приключи с чудесно извеждащо подаване на Десподов към Текпетей, който обаче беше в състояние на засада. В 19-ата минута подъл шут на Текпетей от границата на наказателното поле затрудни вратаря на гостите Ганев, само че той се оправи и мазета.