Лудогорец и Апоел (Беер Шева) играят при 2:0 в среща

...

Лудогорец - Апоел 2:0, разградчани изпуснаха още два!

Лудогорец и Апоел (Беер Шева) играят при 2:0 в среща реванш от третия прелиминарен кръг на ШЛ. Резултатът откри Вандерсон в 9-ата минута, а отново той удвои в 33-ата минута. Орлите изгубиха първия мач в Израел с 0:2 и се нуждаят от триумф с два чисти гола, с цел да стигнат до продължения. Стадионът в Разград е цялостен, като изключим бранш " В ", който чака утвърждение от УЕФА. Първата по-опасна офанзива бе в актива на домакините, които в четвъртата минута комбинираха добре отдясно, хоследва прострелно центриране на Марселиньо, само че малко не доближи на футболист на разградчани да засече с глава. Натискът на орлите даде резултат в 9-ата минута, когато Вандерсон откри резултата. При бърза контраофанзива Кафу изведе Марселиньо отдясно, който центрира към Вандерсон и последният с глава прониза Наимов за 1:0. След попадението Апоел изнесе играта в половината на Лудогорец, само че в 24-ата минута българският първенец можеше да вкара втори гол. Марселиньо и Натанаел комбинираха чудесно отляво, последва центриране на бранителя, което не бе избито по най-хубавия метод и топката попадна в Кешерю. Румънецът шутира от 9-10 метра, само че защитник в алено се хвърли на шпагат и избави израелците от второ попадение. В 28-ата минута Лудогорец като по знамение не поведе с 2:0. Вандерсон комбинира с Марселиньо и се озова на отлична стрелкова позиция. Шутът му от десетина метра обаче мина на сантиметри от дясната греда. В тази обстановка бразилецът имаше опция да търси и пас към намиращия се на празна врата Кешерю, само че не го видя. Логичното, поради показаното на терена до този миг, се случи в 33-ата минута, когато разградчани най-сетне удвоиха. Анисе се пребори за топката и подаде към Светослав Дяков, капитанът изведе чудесно Вандерсон самичък против вратаря, бразилецът го преодоля и вкара в празната врата за 2:0. В 40-ата минута нова брилянтна офанзива Дяков-Вандерсон приключи с центриране на втория към Козмин Моци, който стреля рисково от воле, само че около вратата.
Източник: bnews.bg