Лондон. Англия победи Германия с 2:0 в 1/8-финал от Евро

...

Англия победи Германия с 2:0 на Уембли

Лондон. Англия победи Германия с 2:0 в 1/8-финал от Евро 2020 на " Уембли " в Лондон и в идната фаза ще срещне спечелилия дуела от 22:00 часа довечера сред Швеция и Украйна,, а по-късно вероятно и с този от Чехия - Дания в борба за финала.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 75-ата минута, а малко по-късно Томас Мюлер направи величествен пропуск, останал самичък против вратаря. Само пет минути след пропуща на Мюлер Хари Кейн постави точка на разногласието с втори гол за домакините.

Успехът идва 25 години след неуспеха на " трите лъва " в полуфинал на Евро 1996 година, когато актуалният управител Гарет Саутгейт пропусна дузпа за загубата с 5:6 след дузпи (1:1 в постоянното време). Англичаните прекъснаха и серия от седем следващи загуби на " Уембли " от германците.

Източник: focus-news.net