Локомотив (София) се доближи на три точки от лидера във

...

Локомотив вече диша във врата на лидера във Втора лига. “Железничарите” сгазиха Несебър

Локомотив (София) се приближи на три точки от водача във Втора лига Царско село. “Железничарите” записаха трети следващ триумф в шампионата, откакто победиха с 3:1 в гостуването си на Несебър. Двубоят беше от 24-ия кръг, а головете означиха Иво Иванов от дузпа, Здравко Димитров и Илия Димитров, а Николай Костов беше прецизен от бялата точка за домакините.

Столичани имат към този момент актив от 47 точки, до момента в който лидерът в шампионата е с 50 точки, само че и мач по-малко, защото в понеделник приема различен от претендентите за Първа Лига Ботев (Враца).

Наставникът на домакините Николай Жечев направи единствено една смяна в стартовите 11 от равенството 0:0 с Марица преди седмица в Пловдив. Нуретин Пюскюлю стартира на мястото на Жак Пехливанов.

Треньорът на гостите Младен Додич пък излезе с две промени измежду титулярите от триумфа с 1:0 преди седмица над Черноморец (Балчик). Донеслият успеха в предишния кръг Николай Цветков и Мартин Станкев останаха на пейката за сметка на Владимир Семерджиев и Владислав Иванов.

През първата част голове нямаше, макар натиска на гостите. Второто полувреме стартира с гол от дузпа на Иво Иванов, откакто Илия Димитров беше фаулиран. Крилото Здравко Димитров удвои, а по-късно голмайсторът Илия Димитров означи дежурното си попадение.

Таранът има към този момент 13 попадения през тази акция. Той можеше да вкара най-малко още два-три гола, само че пропиля отлични шансове. Съставът на Додич пък изигра най-хубавите си 45 минути през тази пролет. Накрая домакините върнаха едно попадение от бялата точка.

14-ият триумф на столичани дава вяра на отбора за първото място в шампионата, до момента в който деветата загуба остави Несебър на шесто място с 37 точки. Домакините останаха без победа в три следващи мача.
loading... #SC_TBlock_381491 a { font-family: Roboto!important; }
Източник: 7dnisofia.bg