Локомотив победи с 1:0 като гост Ботев в очакваното с

...

Резерва донесе победата на "Локомотив" в битката за Пловдив

" Локомотив " победи с 1:0 като посетител " Ботев " в предстоящото с интерес пловдивско дерби. Двата тима изнесоха постна продукция, само че с по-разумната си игра " черно-белите " справедливо стигнаха до триумфа.

На стадиона в Коматево дойде и притежателят на " железничарите " Христо Крушарски, с цел да поддържа своите футболисти.

Играта стартира равностойно, като и двата отбора се дебнеха за неточности. В началото на срещата " жълто-черните " постановиха превъзходство, а противникът разчиташе на контраатаки.
Снимка: Lap.bg
Постепенно темпото спадна и двата противника не съумяха да основат рискови положения за гол.

Второто полувреме стартира с териториално предимство на " Ботев ", само че рисковите офанзиви липсваха. Играта продължи с твърди единоборства, при едно от които пострадаха капитанът на " канарчетата " Лъчезар Балтанов.

В 78-ата минута влезлият на промяна Димитър Илиев вкара гол с глава след центриране от ъглов удар на Елитон Торета.

Домакините се пробваха да реагират, само че не сътвориха рискови положения пред вратата на съпeрника. В 88-ата минута при контраофанзива Вилим Посинкович стреля рисково, само че Даниел Кайзер избави.

До края на срещата и Симеон Райков направи пропуск за " черно-белите ", които задържаха преднината си и завоюваха успеха.
Съставите

" Ботев " Пловдив: Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Филип Филипов, Йордан Минев(54-Серкан Юсеин), Радослав Терзиев, Васил Шопов (80-Кристиан Добрев), Густаво Афонсо, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Диого Кампос (51-Антонио Вутов)

" Локомотив " Пловдив: Мартин Луков, Стивън Езе, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Бирсент Карагарен (85-Симеон Райков), Игор Банович, Парвизджон Умарбаев (65- Eлитон Торета), Филип Михалевич (73-Димитър Илиев), Вилим Посинкович, Абделхаким Буна
Източник: btvnovinite.bg