Локомотив Пловдив записа трета поредна победа в Първа лига през

...

"Локо" Пловдив укроти "Черно море" у дома

" Локомотив " Пловдив записа трета поредна победа в Първа лига през новия сезон 2020/2021. " Смърфовете " зарадваха своите почитатели, откакто се постановиха с 2:1 над " Черно море " вкъщи.

Възпитаниците на Бруно Акрапович не стигнаха елементарно до триумфа, макар че съумяха да поведат в резултата в 4-ата минута. Момил Цветанов засече центриране на Николай Николаев отдясно и прати топката във вратата на " моряците ".

Снимка: Lap.bg

Половин час по-късно равенството беше възобновено. Матиас Курьор от " Черно море " излезе очи в очи с вратаря Луков и не се поколеба да вкара за 1:1.

Домакините обаче реагираха в първите минути на втората част. Футболист номер 1 на България за 2019 година Димитър Илиев извърши отличен директен свободен удар наоколо до дъгата на наказателното поле и не остави шансове за вратаря Георгиев.

До края на мача " моряците " търсеха нов гол, само че офанзивите им не се увенчаха с триумф.

" Локомотив " към този момент има 9 точки в актива си, колкото и водача " Лудогорец ". Разградчани обаче са с по-добра голова разлика. В идващия кръг " черно-белите " гостуват точно на миналогодишния първенец.

" Черно море " е на 10-о място в класирането и ще посрещне ЦСКА в идващия кръг на Първа лига.
Източник: btvnovinite.bg