Локомотив Пловдив спечели „Дербито на железничарите“ с 2:1, благодарение на

...

„Пловдивчани“ спечелиха „Дербито на железничарите“ след миг невнимание на Бахмиди

Локомотив Пловдив завоюва „ Дербито на железничарите “ с 2:1, с помощта на един момент нехайство от страна на Карим Бумиди при започване на втората част.

Алжирецът бе изпъден за втори жълт картон при направената от него дузпа в 53', а от бялата точка Димитър Илиев вкара дежурния си гол за „ смърфовете “.

Георги Минчев предреши изхода от дербито единствено няколко минути по-късно след чудесно подаване на капитана на домакините.

Върджил Пансон въпреки всичко вкара почетно попадение на „ столичани “ в 88', само че тимът му нямаше сили за още драма.

С този триумф отборът на Александър Тунчев се приближи до горната шестица, въпреки към момента да е на точка зад Берое в подреждането.

Локо София пък усили серията си от мачове без победа на цели 6 и продължава да стои на ръба на зоната на изпадащите.

Източник: fakti.bg