Локомотив Пловдив приключи еврокампанията си този сезон след поражение с

...

Локомотив Пловдив се предаде пред Копенхаген

Локомотив Пловдив завърши еврокампанията си този сезон след проваляне с 2:4 от Копенхаген на стадион „ Паркен “. След 1:1 в първата среща, в този момент двата тима търсеха наложителна победа поради анулацията на правилото за гол на непознат терен. Това накара датчаните да се хвърлят в офанзива от първата минута и те бързо изковаха преднина от два гола на Кевин Дикс. Капитанът на „ железничарите “ Димитър Илиев потвърди, че новият му тригодишен контракт с клуба е подобаващ, връщайки „ смърфовете “ в играта, откакто се разписа и в Пловдив. Последваха обаче попадения на Пеп Биел в края на първата част и на блестящия довечера 19-годишен Мохамед Дарами, който с изключение на гола си се регистрира и с асистенция за Дикс. Все отново пловдивчани откриха сили да създадат резултата по-почетен и в резервата Лукас Салинас оформи крайното 4:2 в 86-ата минута.
Източник: dnesplus.bg