Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 новака Хебър (Пазарджик) в мач

...

Локо излъга с 2:1 Хебър

" Локомотив " (Пловдив) победи с 2:1 новака " Хебър " (Пазарджик) в мач от третия кръг на Първа лига. Домакините започнаха вихрено и поведоха още в 33-ата секунда. Бирсент Карагарен подаде на Буaакар Дион, който от комфортна позиция откри резултата. " Черно-белите " продължиха да натискат.

Съперникът им последователно излезе от шока и в 17-ата минута Емануил Манев излезе на комфортна позиция, само че прати топката в навън. В 24-ата минута Клаудио Бонанани от пазарджиклии стреля рисково, само че Илко Пиргов улови топката. В 25-ата минута Бaбакар Дион изскочи самичък против стража на гостите Петър Дебърлиев, само че не съумя да го преодолее.

Футболистите на " Хебър " изравниха в 35-ата минута от дузпа. Пеир Зебли от " смърфовете " спъна Емануел Манев  в наказателното поле. Съдията Васимир Ел-Хатиб отсъди най-тежкото наказване във футбола, откакто се съветва със системата ВАР. Зад топката застана Тодор Чаворски, който бе прецизен и изравни за 1:1. Домакините натиснаха през второто полувреме

В 64-ата минута Бaбакар Дион подаде на влезлият на промяна Преслав Боруков, който вкара втория гол за " черно-белите " за 2:1.
В 76-ата минута Октай Хамдиев от гостите стреля от дребен ъгъл, само че Илко Пиргов резервира вратата си.
Източник: dnesplus.bg