Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 като гост черногорския Искра (Даниловград)

...

Локо Пд продължава в Лига Европа, смърфовете излъгаха Искра като гост

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 като посетител черногорския Искра (Даниловград) в мач от първия прелиминарен кръг на Лига Европа. " Смърфовете " изиграха стабилен мач и стигнаха до триумфа с гол на Димитър Илиев от дузпа в 75-ата минута.

" Черно-белите " имаха самодейността съвсем от самото начало на мача, само че и Мартин Луков се намеси ослепително в края на първата част. В 69-ата минута домакинита пропуснаха страхотна възножност за разкриване на резултата.

В 4-ата минута Цветанов проби в наказателното поле, само че стреля неопределено. Постепенно черногорският отбор изравни играта и опита на собствен ред да притисне " смърфовете " в тяхната половина.

В 34-ата минута Диниш Алмейда направи страховит пропуск. Умарбаев центрира от директен свободен удар, а португалският бранител засече топката и я заби в земята, след което кълбото мина над вратата.

В добавеното време на първата част Мартин Луков избави вратата си и нулевото тъждество със страхотна интервенция при рисков шут от далечна отдалеченост на Йованович, който се отби в крайници на Лукас Масоеро. Топката летеше застрашително към долния десен ъгъл, само че Луков с котешки инстикт съумя да избие в ъглов удар.

В 55-ата минута Салинас откри Цветанов отляво. Фланговият футболист извади за Димитър Илиев, чийто мощен удар рикошира в състезател на Искра и мина над вратата.

След час игра рисков удар с глава на Алмейда мина над вратата. В 69-ата минута груба неточност на Умарбаев можеше да бъде осъдена. Топката на халфа беше отнета наоколо до наказателното поле, по-късно футболист на домакините я центрира паралелно на голлинията, а там Зоран Петрович от няколко метра прати топката над вратата.

Минута по-късно Аджович опита техничен удар, който Луков отрази.

" Смърфовете " получиха дузпа в 75-ата минута. Тогава Кристиан Илич нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Малашевич. Зад топката застана Димитър Илиев, който с невъзмутим удар матира вратаря за 0:1.

Малко по-късно нов удар с глава на Алмейда профуча над вратата. До края на срещата гостите задържава задатъка си и справедливо са във втория прелиминарен кръг на Лига Европа.
Източник: fakti.bg