Локомотив Пловдив нанесе звучен шамар на столичния Славия и го

...

Локомотив Пловдив изнесе рецитал на Славия и се залепи за ЦСКА

Локомотив Пловдив нанесе гласовит пестник на столичния Славия и го съкруши с 3:0 в предпоследен мач от 14-ия кръг на родната efbet Лига. На фона на мощния мач отстрана на „ белите “ през седмицата, когато съкрушиха Левски, то този път футболистите на Златимир Загорчич не съумяха да се опълчват на „ смърфовете “, които победиха със сравнителна лекост своя противник.

Светослав Вуцов си означи несъзнателен автогол в 30-ата минута, когато Христо Попадийн почисти топката в гърба му, а в 49-ата Димитър Илиев повиши задатъка на „ черно-белите “, с цел да може Бабакар Дион да оформи крайния резултат в 72-ата минута.

Успехът изстреля Локо Пловдив в Топ 3 на родния футболен хайлайф, като тимът има 28 точки, колкото има и вторият ЦСКА, само че „ алените “ имат мачове пасив по отношение на отбора, воден от Александър Томаш.

Славия пък остана на седмата позиция с 24 точки, на шест от върха в родния шампионат.

Мачът започва с напън от домакините, които можеха да открият в четвъртата минута. Тогава Димитър Илиев комбинира с Петър Витанов в наказателното поле, а юношата на ЦСКА насочи изстрел към вратата на Вуцов, който избави. В осмата Славия направи призрачен пропуск. Галин Иванов комбинира с Камено Нгуена в наказателното поле на домакините. Той даде паралелен пас към Кристиян Добрев, който от три-четири метра не съумя да прати топката във вратата на Локомотив.

В 12-ата Кемело Нгуена стреля фротално към вратата на Хоркаш, само че ударът му не откри очертанията.

След 30 минути игра Локо Пловдив откри резултата.    Домакините осъществиха попадение, откакто Светослав Вуцов избави удар с гърдите си и топката отиде към Мартин Паскалев. Той насочи мощен удар, а Христо Попадийн спря топката преди да влети в мрежата на Славия, само че я прати в гърба на Вуцов, след което кълбото към този момент се озова в столичната врата за 1:0 за " смърфовете ".

Минута преди края на първата част Нгуена шутира отляво към вратата на Локо, само че Хоркаш избави.

Домакините осъществиха втори гол със старта на втората част, откакто Карагарен се пребори вляво за топката и я пусна към Джовани. Той напредна и не сподели нарцисизъм, подавайки настрана за Димитър Илиев, който нямаше по какъв начин да пропусне на празна врата - 2:0.

В 54-ата Джовани пусна топката към тичащия вляво Йосип Томашевич, само че центрирането на левия защитник на Локо Пловдив за Димитър Илиев беше много неопределено. Седем по-късно Йосип Томашевич насочи доста мощен удар към вратата на Вуцов, само че младият вратар на Славия отрази удара на левия бранител. Секунди след това Локо изиска дузпа за игра с ръка на Венцислав Керчев, само че централният бранител на " белите " беше я прилепил до тялото си, което не даде мотив на Гинчев да уточни бялата точка.

В 72-ата положителната игра на пловдивчани се овенча с трети гол. Димитър Илиев изведе съвършено Бабакар Дион, откакто беше с тил към вратата на Славия, а Дион провря топката сред краката на Вуцов за 3:0.

В 79-ата    Преслав Боруков проби отляво в наказателното поле на Славия и комбинира с Карагарен, който стреля с десния крайник, но прекомерно леко, с цел да затрудни Вуцов.