Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив играят при 0:0 на Лаута.

...

НА ЖИВО: Локомотив Пд - Ботев Пд 0:0, без голове след първата част

Локомотив Пловдив и Ботев Пловдив играят при 0:0 на " Лаута ". Двубоят от 9-ия кръг на първенствот е предаван директно в ефира на DIEMA SPORT,  а на уеб страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от мача.

Домакините получиха право да изпълняк директен свободен удар отляво на наказателното поле още във 2-ата минута. Карагарен центрира, отбраната на " канарчетата " не съумя да почисти добре топката, само че и Дион вместо да насочи удар, извърши нарушаване. Още през цялото време на срещата пък " бултрасите " започнаха да трошат седалките в гостуващия бранш.

В 7-ата минута Дион проби отдясно, оправи се с Бароан, а по-късно и с Генев и опита да откри Боруков. Нападателят насочи удар, който беше блокиран от Пунчец. След последвалия корнер Матеус насочи удар, само че не откри задачата. Две минути по-късно Димитър Илиев насочи удар, само че след намесата на Ето`о се стигна единствено до корнер. В 17-ата минута " смърфовете " получиха право да изпълнят директен свободен удар на към 20 метра от вратата, само че Карагарен стреля в стената.

Домакините продължиха да са по-опасният тим. В 23-ата минута Паскалев насочи удар с глава след центриране от корнер, само че неопределено. Минута по-късно Митко Илиев съумя да се измъкне от двама противникови играчи и насочи подъл удар от към 15 метра, само че Ханкич се намеси и съумя да избие в корнер.

Едва в 25-ата минута пристигна и първият удар към вратата на Локомотив. Отправи го Ето`о от към 25 метра, само че не затрудни хърватския пазач. Седем минути по-късно се откри отличен късмет пред гостите. Току изнесе топката през центъра и откри Ману. Нидерландецът напредна, съумя да се оправи с Паскалев и Зебли, след което потърси далечния ъгъл, само че ударът му мина около вратата.

В 37-ата минута Илиев откри Дион пред наказателното поле. Белгиецът имаше време да си настройки топката и насочи удар в близкия ъгъл, само че не затрудни Ханкич, който направи рутинно избавяне.

Локомотив Пд - Ботев Пд 0:0

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен

Резерви : 81. Кристиан Томов, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 33. Георги Каракашев, 11. Ивайло Димитров, 21. Евандро, 10. Джовани

Треньор: Александър Томаш

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето`о, 18. Самуел Супраейн, 22, Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 84. Християн Славков, 5. Марио Младеновски, 9. Мартин Секулич, 14. Бисер Бонев, 17. Николай Минков, 21. Точукву Нади, 24. Джаспър ван Хертъм

Треньор: Желко Копич

Ж.к.: Мартин Паскалев (Локомотив); Мохамед Брахими, Виктор Генев, Реда Рабей (Ботев)