Локомотив направи зрелищно равенство срещу Берое 2:2 в Стара Загора.

...

Локо и Берое направиха зрелищно равенство в Стара Загора

Локомотив направи зрелищно тъждество против Берое 2:2 в Стара Загора. Себастиан Виля откри от дузпа в 15-та минута, а Димитър Илиев още веднъж от дузпа изравни в 31-та минута. В началото на втората част Вини Трибуле изведе Берое още веднъж напред, а Ангел Лясков изравни.
Прочетете още
В началните минути на дуела Нтело стреля от добра позиция, само че неопределено.

В 10-та минута Евандро се контузи и беше сменен наложително от Ивайло Иванов.

Малко по-късно звездата на Берое Виля подаде към Политано, който не съумя да откри вратата.

В 15-та минута Берое получи дузпа, откакто Сегура фаулира Себастиян Виля в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която пострадалия трансформира в гол - 1:0.

В 31-та минута обстановката се повтори и пред вратата на Берое. Мичи Нтело напредна и вратарят на Берое излезе като пресрещне, само че го фаулира в пеналта и Локо също получи дузпа. Тя беше осъществена от капитана Димитър Илиев - 1:1.

В 41-та минута Каетано опита да трансферира Томов, само че ударът му мина над напречната греда.

Още при започване на втората част Берое съумя да излезе още веднъж напред в резултата. Джани Политино подаде към Вини Трибуле, който от границата на вратарското поле разстреля Томов за 2:1.

Локо обаче съумя да изравни незабавно, откакто Бабакар Дион центрира в наказателното поле, а Ангел Лясков засече с глава и изравни за 2:2.

След вихренното начало на втората част нямаше доста благоприятни условия пред двете порти.

В 72-ата минута влезлият в игра преди секунди Франсиско Сагардия беше изведен самичък против Томов. Вратарят обаче излезе прозорливо и съумя да изпревари уругвайския нападател.

Последва удар на Трибуле, който мина около вратата.

Малко по-късно Камдем центрира към Мартин Петков, който стреля и Мота улови.

В 86-та минута Виля стреля, само че Томо мазета, а по-късно топката отиде при Говеа, който насочи нов удар, само че Томов избави.

В 88-та минута Сагардия съумя да вкара, само че голът беше анулиран поради нарушаване на нападателя.

В последните секунди Минго стреля, само че около вратата.

С равенството Локо събра 54 точки и не съумя да дръпне с 5 на Левски в борбата за четвъртото място. Левски остана с 51 точки, а Берое е 11-ти с 33 точки.

В последния си мач от постоянния сезон в елита Локо е хазаин на ЦСКА 1948 на 21 април.

Берое:  Артур Мота, Лусиано Скуадроне, Франко Минго, Хуан Саломони, Жорди Говеа, Уерик Каетано (Франсиско Сагардия 72 мин.), Ронадо Камара (СегундоПачаме 72 мин.), Карлос Алгара (Стефан Гаврилов 90+3 мин.), Вини Трибуле, Джани Политино, Себастиан Виля

Локомотив : Кристиан Томов, Мартин Паскалев (Мартин Петков 68 мин.), Хорхе Сегура, Тодор Павлов, Оливие Камдем, Евандро (Ивайло Иванов 10 мин.), Христо Иванов (Владимир Медвед 68 мин.), Ангел Лясков, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Мичи Нтело (Петър Андреев 83 мин.)
Източник: trafficnews.bg