Локомотив (Москва) загуби с 0:1 столичното дерби срещу ЦСКА (Москва)

...

Локомотив загуби още едно московско дерби

Локомотив (Москва) загуби с 0:1 столичното дерби против ЦСКА (Москва) от 15-ия кръг на съветското състезание и остана в зоната на застрашените от изпадане. " Железничарите " имаха превъзходство, само че както и против Динамо преди седмица, не бяха прецизни при завършването на офанзивите си. ЦСКА игра по-предпазливо и дочака шанса си. В воин за " армейците " се трансформира Хесус Медина с попадението си в 22-ата минута. Парагваецът се разписа с глава след центриране от левия фланг.

През второто полувреме Фьодор Чалов уцели гредата от директен свободен удар, а гол на резервата Егор Ушаков беше анулиран поради нарушаване в офанзива. В самия завършек на дуела Ушаков получи червен картон. Неговият тим обаче удържа успеха и се изравни по точки с Ростов и Спартак (Москва), които са най-близките преследвачи на водача Зенит.