Локомотив (Москва) взе втората си точка в тазгодишното издание на

...

Атлетико Мадрид не успя да се справи с Локомотив Москва

Локомотив (Москва) взе втората си точка в тазгодишното издание на Шампионската лига, откакто стигна до 1:1 против гостуващия Атлетико (Мадрид) в третия си мач от Група " А ".

Срещата предложи два бързи гола преди почивката и доста драма в заключителните минути, когато „ дюшекчиите “ обкръжиха наказателното поле на домакините, които обаче заслужиха равенството.

Домакините започнаха дуела по-интензивно, като още в 3-та минута се стигна до състояние пред вратата, защитавана от Ян Облак след рисково центриране на Антон Миранчук.

Натискът на Атлетико си сподели думата в 18-та минута, когато Ектор Ерера проби добре отляво, след което центрира към Хосе Хименес, който стреля с глава и откри очертанията на вратата -1:0.

Четири минути по-късно драмата в срещата се ускори още повече, откакто домакините имаха искания за дузпа за игра с ръка. След обзор на обстановката благодарение на VAR реферът уточни бялата точка. Антон Миранчук застана зад топката и възвърне равенството в мача - 1:1.

Това даде подтик в играта на „ дюшекчиите “, които скоро по-късно бяха близо да възвърнат своята преднина. Анхел Корея и Луис Суарес се регистрираха с огромни пропуски.

През второто полувреме Суарес още веднъж заплаши вратата на Гилерме Маринато, само че стражът на руснаците сподели страховит инстикт и избави. В 64-та минута последва нова добра интервенция на Гилерме, откакто Феликс надскочи всички в наказателното поле и стреля с глава, само че вратарят за следващ път бе на вярното място.

Три минути по-късно Суарес откри път към мрежата на Локомотив, само че след това лайнсменът подвигна флага си за засада.

Атлетико зае втората позиция в групата с актив от 4 точки, до момента в който Локомотив (Москва) е едно място зад испанския отбор с 2.
Източник: fakti.bg