Локомотив (Москва) постигна трудна, но сладка победа в гостуването си

...

Локо подгони Зенит след трилър с Тамбов

Локомотив (Москва) реализира сложна, само че сладка победа в гостуването си на ФК Тамбов от 17-ия кръг на съветската Премиер лига. Столичани се постановиха с 3:2 в мач, който бе същински трилър.

Срещата стартира добре за гостите, които в средата на първото полувреме небрежно взеха преднина от два гола. Гжегож Криховяк откри резултата в 29-ата минута, а в 33-ата Адесойе Ойеволе си вкара автогол за 0:2.

Домакините обаче съумяха да изравнят. В 39-ата минута Владимир Обухов понижи изоставането на своя отбор, а в 47-ата минута Михаил Костюков бе прецизен за 2:2.

Все отново “железничарите” демонстрираха класа с цел да стигнат до успеха и да си тръгнат с трите точки от това посещение, а огромният воин още веднъж бе Криховяк, който осъществя победното попадение за 2:3 в 55-ата минута.

С този триумф Локомотив резервира втората си позиция в таблицата с 34 точки, като се приближи единствено на две зад водача Зенит. Тамбов пък остава на 13-ата позиция със 17 точки в актива си.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Премиер Лига 17 кръг, петък 22 ноември  ФК Тамбов 2:3краен резулат  Локомотив Москва