„Локомотив” /Мездра/ се изкачи на 3-то място в Северозападната трета

...

Локомотив/Мездра/ победи като гост Ботев в Луковит и излезе на трето място в Северозапада

„ Локомотив” /Мездра/ се изкачи на 3-то място в Северозападната трета лига с голова разлика 12:8 и към този момент има 15 точки в актива си след успеха в Луковит. Мездренските „ железничари " завоюваха гостуването си на „ Ботев” с минималното 1:0, само че задоволителен за трите точки и нанагорнище нагоре в класирането. Централният нападател Румен Рангелов означи победното попадение в 83-та минута след съвършен пас на плеймейкъра Илия Илиев.
Това е третият триумф на червено-черните като посетител и общо пети от началото на шампионата. Момчетата на ст. треньора Христо Коилов излязоха на терена пределно стимулирани да завоюват. През първото полувреме домакините се пробваха да наложат териториален превес, само че отбраната на „ железничарите " се оправи без проблем с няколкото рискови обстановки пред вратата на Цветковски.
Втората част на дуела мездренци освен изравниха играта, само че и взеха самодейността в свои ръце. Така в 83-та минута акуратен пас на капитана Илия Илиев откри централния нападател Румен Рангелов, който стреля безпощадно във вратата на домакините за 1:0.
Домакините се пробваха да върнат попадението в оставащете няколко минути, само че стабилната игра на целия тим на гостите попари очакванията им.
„ Локомотив” /Мездра/ игра е състав: Веселин Цветковски, Апексзандър Петров, Камен Каменов, Димитър Димитров, Любослав Петров, Марио Иванов, Николай Михайлов, Илия Илиев (кап.), Валдемар Стоянов, Кирил Кръстев и Румен Рангелов. След почивката влязоха Стелян Иванов, Иван Велчев и Момчил Манчев.
В идващия кръг „ Локо” приема на 30 септември тима на Павликени на личния стадион.