„Локомотив“ (Мездра) победи като домакин „Етър“ II (Велико Търново) с

...

Локомотив /Мездра/ се завърна на победния път след домакински успех над Етър II /Велико Търново/ /снимки/

„ Локомотив “ (Мездра) победи като хазаин „ Етър “ II (Велико Търново) с 1:0 в среща от 9-ия кръг на футболното състезание в Северозападната Трета лига. Успехът е втори за момчетата на треньора Николай Нинов от началото на сезона. Поради изтърпяване на наказване дуела пропуснаха капитанът на „ железничарите “ Браиан Стоянов и най-опитният в състава им - нападателят Петър Димитров.
Домакините преобладаваха на терена през по-голямата част от мача и изцяло справедливо завоюваха трите точки. Още в 3-ата минута Милен Василев тества рефлекса на вратаря на „ виолетовите “ Иван Георгиев, който обаче внимаваше и парира удара му. Десетина минути по-късно юношата на „ Локо “ (София) Методи Янков стреля едва от непосредствена непосредственост, а в 25-ата минута плеймейкърът Светослав Валериев пропусна да се разпише от дребния пеналт.
Куриозна обстановка се получи в средата на първото полувреме, когато на основния рефер Петър Кузев от Габрово му прилоша и се наложи да бъде заменен от четвъртия арбитър Себастиян Чавдаров. Впоследствие се оказа, че Кузев е получил хранително отравяне.
Победният гол в мача падна 7 минути преди почивката. Тогава Лионел Матадос приключи по най-хубавия метод офанзива, стартирана от Николай Ковачев (с отлични изяви в този мач) и продължена от Милен Василев, който откри непокрит в наказателното поле своя сътрудник в нападението и Лео прати топката в мрежата за 1:0.
През втората част се запомниха два рискови изстрела на Матадос и един директен свободен удар от границата на палантерията, изпълнен от Василев, които в последна сметка не доведоха до ново попадение.
„ Локомотив “ игра в състав: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров (кап.), Васислав Димитров, Николай Ковачев, Светослав Валериев, Гроздан Илиев, Давид Стоянов, Методи Янков (88 мин. Николай Генов), Лионел Матадос (90+1 мин. Владимир Найденов) и Милен Василев (79 мин. Паоло Петков).
Резултати в останалите срещи от кръга: Ботев II (Враца) - ОФК Трявна 4:1, ОФК Павликени - Първа атомна (Козлодуй) 1:0, Левски 2020 (Лом) - Академик (Свищов) 4:0, Дреновец (Дреновец) - ОФК Спартак (Плевен) 1:3, Вихър (Славяново) - ОФК Бдин 1923 (Видин) 6:0, Пещера (Галата) - Севлиево 2:2, Янтра (Полски Тръмбеш) - Локомотив 1927 (Дряново) 3:1 и Партизан (Червен бряг) - ОФК Левски 2007 (Левски) 3:0.
Начело в класирането още веднъж излезе Ботев II (Враца) с 23 точки, следван от Севлиево с 22 т. и Вихър (Славяново) с 21 т. Четвърто-пето място разделят Левски 2020 (Лом) и ОФК Спартак (Плевен) с по 18 т., а челната шестица затваря ОФК Павликени със 17 т.
„ Локомотив “ (Мездра) се изкачи малко по-нагоре в таблицата и към този момент дели 11-о - 13-о място, дружно с тимовете на ОФК „ Левски 2007 “ (Левски) и Дреновец с по 8 точки.
В идващия кръг „ Локо “ (Мездра) гостува на деветия в подреждането – „ Локомотив 1927 “ (Дряново). Двубоят е на 11 октомври, неделя, от 16:00 часа.
Източник: bulnews.bg