Локомотив (Дряново) разнищи гостуващия му Ювентус (Малчика) със 7:1 в

...

Локомотив разби Ювентус в есенния финал на Северозапада

Локомотив (Дряново) разнищи гостуващия му Ювентус (Малчика) със 7:1 в отсрочен дуел от 12-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. С изиграването на този мач приключи есенния полусезон на шампионата.

Още след началния четвърт час стана ясно, че единствената конспирация е с какъв брой ще бият домакините. На терена над всички бе голмайсторът на Локомотив – Николай Банов. За половин час той заби пет пъти топката в мрежата на противника – в 10-а, 16-а, 26-а, 32-а и 41-ата минута. След почивката дряновци продължиха да мачкат противника, само че не бяха изцяло съсредоточени в завършващия удар. Все отново в 64-ата минута Георги Маминов повиши на 6:0. Четвърт час преди края гостите получиха право да изпълнят дузпа и Мариян Маринов я вкара – 6:1. В 84-ата минута пък Тодор Чирпанов заби седмия гол във вратата на Ювентус. Разгромната победа изкачи Локомотив на седмо място, а състава от плевенското село Малчика ще зимува финален в класирането.

Локомотив – 12. Иван Петров, 22. Денчо Шипкалиев, 10. Георги Маминов, 15. Илиян Илиев, 7. Йордан Иванов, 5. Исмаил Мастънов, 17. Атанас Ингилизов, 8. Константин Йорданов /капитан/, 14. Тодор Чирпанов, 13. Николай Банов, 21. Емил Копаранов.