Локо Пловдив е новият носител на Купата на България. Смърфовете“

...

Локо вдигна Купата на България

Локо Пловдив е новият притежател на Купата на България. „ Смърфовете “ удариха градския противник Ботев пред над 18 000 фенове на националния стадион „ Васил Левски “. В воин за „ черно-белите “ се трансформира Ален Ожболт. Той вкара победното попадение в 73-ата минута.

На трибуните бе и президентът Румен Радев. Но и той, както всичко останали над 15 000 фенове към момента чакат голове.

На терена бе скучно до 73-ата минута. Тогава Локомотив поведе с 1:0. След контраофанзива, Анте Аралица центрира по земя и с доста технично осъществяване с пета Ален Ожболт откри резултата за " смърфовете " в 73-ата минута. След гола почитателите на Локо нахлуха на пистата и в продължение на 2 минути на пуснаха своите герои да се върнат на терена, прегръщайки ги!

Минута по-късно Ботев можеше да се върне в мача, само че ударът с глава на Еберт Кардосо удари напречната греда. В 81-ата минута Тодор Неделев стреля от фаул, а топката облиза страничния дирек. Натискът на " канарите " ще се усилва. Резервата Карагарен можеше да реши всичко единствено 60 секунди по-късно, само че ударът му мина около вратата на Кайзер.

Така Локо печели Купата на България за първи път в своята история.
Източник: standartnews.com