Лийдс записа пета поредна загуба във Висшата лига. Йоркшърци отстъпиха

...

Лийдс подобри играта си, но отново загуби

Лийдс записа пета поредна загуба във Висшата лига. Йоркшърци отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Лестър. Срещата беше от 28-ия кръг на Премиърлийг.

Единственото попадение, което скапе дебюта на новия треньор на Лийдс Джеси Марш, вкара Харви Барнс в 67-ата минута.

Гостите можеше да излязат напред още в 3-ата минута, само че Дан Джеймс не съумя да се разпише самичък против Каспер Шмайхел. Лийдс продължи да бъде по-добрият тим и на няколко пъти вратарят на „ лисиците” трябваше да се намесва.

След почивката още веднъж Шмайхел беше последна бариера след удар с глава на Родриго. Малко по-късно стражът на домакините мазета и удар на Рафиня.

В 67-ата минута Лестър поведе. Харви Барнс направи двойно с Ихеаначо и с удар по диагонала вкара за крайното 1:0.

С триумфа „ лисиците” събраха 33 точки и заемат 10-о място, до момента в който Лийдс е 16-и с 23 точки.