Лийдс победи Норич с 4:0 във втория мач от плейофите

...

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига

Лийдс победи Норич с 4:0 във втория мач от плейофите за влизане във Висшата лига. Отборът от Йоркшир се класира за финалния плейоф и в профил " канарчетата " с общ резултат 4:0, след.

Илия Груев означи първия си гол за отбора. Полузащитникът се разписа от директен свободен удар в 7-ата минута на " Елън Роуд " в Лийдс.

Джоел Пиру удвои задатъка на домакините. Нападателят засече с глава центриране във вратарското поле на Уилфред Нонто.

Жоржиньо Рютерсе постара да лиши остатъка от дуела от инрига още преди почивката. Французинът насочи компактен шут от вътрешността на наказателното поле за 3:0.

След почивката Илия Груев получи жълт картон за прекъсване на противникова офанзива.

Крисенсио Самървил също записа името си измежду голмайсторите. Нидерландецът се разиса от непосредствена непосредственост.

Илия Груев бе сменен в 83-ата минута под аплодисментите на домакинските почитатели от капитана Лиъм Купър.

Във финалния плейоф на стадион " Уембли " в Лондон възпитаниците на Даниел Фарке ще премерят сили против спечелилия от срещата сред Саутхемптън и Уест Бром. Първият дуела сред двата тима приключи при нулево тъждество.