Лийдс бе елиминиран от турнира за ФА Къп. Отборът записа

...

Неуспешен експеримент на Биелса коства един турнир на Лийдс

Лийдс бе отстранен от шампионата за ФА Къп. Отборът записа неприятна за почитателите си загуба от Кроули Таун в среща от третия кръг на конкуренцията.

Тимът на Марсело Биелса бе повален с 0:3, което бе надалеч от прогнозите на експертите на Острова преди началото на борбата.

Експерименталният състав на експерта записа относително положително първо полувреме, в което даже имаше и две благоприятни условия за отбелязване на гол.
 Снимка 513159
Източник:

През втората част обаче всичко рухна за тима на Биелса, като шест минути след паузата Николас Царула вкара за 1:0 и зарадва скамейката на домакините.

Само три минути по-късно Нейдсан бе прецизен за 2:0, предизвиквайки неприятна мимика по лицето на наставника на гостите.
 Снимка 513158
Източник:

За похлупак Лийдс позволи още едно попадение във вратата си, като Джордан Тъниклиф вкара за крайното 3:0.

Така Кроули Таун продължава в идващия стадий от шампионата.