Ливърпул“ спечели четвъртата Суперкупа на Европа в историята си, след

...

Велик „Ливърпул“ спечели Суперкупата на Европа след дузпи срещу „Челси“

„ Ливърпул “ завоюва четвъртата Суперкупа на Европа в историята си, откакто победи „ Челси “ с 5:4 (2:2 в постоянното време) след осъществяване на дузпи. Победата бе извоювана на ”Водафон Арена ” в Истанбул, където преди години „ Ливърпул “ завоюва след исторически конфликт с „ Милан “ Шампионската лига. Снощи „ Ливърпул “ и „ Челси “ демонстрираха хубав футбол, воля и уместност.
" Сините от Лондон " бяха по-добри през първото полувреме, сътвориха положения и поведоха с гол на Жиру в 36-та минута. „ алените “ претендираха за дузпа за игра с ръка на неприятелски състезател, само че такава не бе отсъдена.

През второто полувреме „ Ливърпул “ сподели класа и натисна противника. Изравнителният гол падна още в 48-ата минута – голмайстор Садио Мане.

Мърсисайдци поведоха с втори гол в петата минута на първото продължение след нов гол на Мане. В 101-та минута Жоржиньо изравни.

И пристигна ред на дузпите. Всички реализатори на Ливърпул осъществиха, до момента в който Тами Ейбрахам от „ сините “ пропусна петата дузпа за „ Челси “, която вратарят Адриан майсторски избави. Така Ливърпул завоюва 13-ия си европейски трофей. Пред него към този момент са единствено „ Реал “- Мадрид, „ Барселона “ и „ Милан “.

За първи път жена управлява толкоз значим мач. Това бе французойката Стефани Фрапар, на която асистираха Манюел Николози и Мишел О’Нийл. Четвърти арбитър бе турски съдия Джунейт Чакър.
Източник: frognews.bg