Ливърпул ще се изправи срещу Аталанта на четвъртфиналите на Лига

...

Жребият за четвъртфиналите на Лига Европа е пълен, тъй като Ливърпул и Уест Хям откриват съперници

Ливърпул ще се изправи против Аталанта на четвъртфиналите на Лига Европа, като другият тим от Висшата лига Уест Хем Юнайтед извлича Байер Леверкузен на Шаби Алонсо.

Двата тима от Висшата лига се класираха за осминафиналите с тежки победи в четвъртък вечер. Уест Хям преодоля дребен недостиг в първия мач, като вкара пет безотговорни гола против Фрайбург на Лондонския стадион, до момента в който успеха на Ливърпул с 6-1 вкъщи против Спарта Прага ги прати посредством общ резултат 11-2.

Има също напълно италианско тъждество в осминафиналите, като изгубилият финалист от предишния сезон Рома против Милан. В оставащия четвъртфинал Бенфика се изправя против Марсилия.

В петък беше изтеглен и жребият за полуфиналите, какъвто беше казусът с жребия за Шампионската лига по-рано денем. Бенфика или Марсилия ще играят или с Ливърпул, или с Аталанта на своя полуфинал, като Уест Хем или Леверкузен ще срещнат Рома или Милан за място на финала в Дъблин на 22 май.