Ливърпул се класира за четвъртфиналите в Купата на Лигата след

...

Ливърпул удри Арсенал в голов трилър

Ливърпул се класира за четвъртфиналите в Купата на Лигата след голово шоу на “Анфийлд” в мач против Арсенал. Срещата приключи 5:5, откакто Ориги изравни в 94-ата минута. Последваха осъществявания на дузпи, при които домакините надвиха с 5:4.

Двамата мениджъра бяха трансформирали всичките 11 играчи от последните им срещи в шампионата. 18-годишният десен бек Неко Уилямс дебютира, а привлеченият през лятото Сеп ван Ден Берг, който е на 17, за първи път бе титуляр. 16-годишният Харви Елиът бе част нападението дружно с Дивок Ориги и Риън Брустър. Изненадата в отбора на Арсенал бе завръщането на Месут Йозил, който изигра мощен мач. Атаката водеше 18-годишният Габриел Мартинели, който се разписа на два пъти и към този момент има седем гола в седем мача.