Ливърпул премина с отличен изпитанието при гостуването на Саутхемптън и

...

С голове на Фирмино и Салах "Ливърпул" се доближи на две точки от "Юнайтед"

Ливърпул " мина с отличен тестването при гостуването на " Саутхемптън " и завоюва с 2:0 на южния бряг. Червените не срещнаха никакви проблеми против закъсалия отбор на " светците " и го оставиха в зоната на изпадащите. Роберто Фирмино и Мохамед Салах вкараха головете за отбора на Юрген Клоп още преди почивката, а успеха можеше да бъде и доста по-изразителна.

Успехът на " Сейнт Мери " върна алените на трето място в класирането, само че тимът към този момент е единствено на две точки зад " Манчестър юнайтед ".

Мениджърът на алените Юрген Клоп също имаше мотив да чества, откакто той реализира 50-а победа във Висшата лига, откогато е отпред на тима.

Срещата стартира чудесно за гостите и още в шестата минута Фирмино се разписа. Бразилецът вкара след подаване на Салах и фронтално против вратаря Алекс Маккарти нямаше никакви проблеми да се разпише, с цел да закръгли сметката си на 20 гола във всички шампионати.

50 – Jurgen Klopp has won 50 of his 95 Premier League games in charge of Liverpool (W50 D28 L17) – the same as Brendan Rodgers managed in his first 95 for the Reds (W50 D23 L22). Similarities.
— OptaJoe (@OptaJoe) February 11, 2018

" Светците " пробваха да отговорят и на няколко пъти сложиха напрегнат отбраната на гостите. Най-доброто състояние за Саутхемптън " се откри пред Пиер-Емил Хойберг, който от пет-шест метра стреля право в тялото на вратаря Кариус.

Тъкмо когато всичко отиваше към нежен задатък за алените на почивката Салах удвои преднината на своите с дежурния си гол. Египтянинът означи доста красиво попадение, което пристигна след пас с пета от Фирмино.

Салах към този момент има 22 гола през акцията и е единствено с един по-малко от Хари Кейн. С 21 пък е Серхио Агуеро.

Второто полувреме мина напълно под диктовката на футболистите на Юрген Клоп. Те насочиха 11 удара и като по знамение не победиха с още по-изразителен резултат. Учудващо вместо да реализира напън " Саутхемптън " игра безредно и без концепция. През вторите 45 минути " светците " стигнаха единствено до един изстрел, само че той беше около вратата.

Върджил ван Дайк се завърна на
© Reuters

Върджил ван Дайк се завърна на " Сейнт Мери " след прехвърлянето си през тази зима.

След последния съдийски сигнал предстоящо футболистите на Маурисио Пелегрино бяха изпратени с освирквания. Тимът се намира на 18-о място със единствено 26 точки от 27 срещи.
Източник: dnevnik.bg