Ливърпул постигна трудна победа като гост над Брайтън в мач

...

Гол от дузпа спаси Ливърпул срещу Брайтън

Ливърпул реализира сложна победа като посетител над Брайтън в мач от 22-ия кръг на британската Висша лига. Мърсисайдци се постановиха с най-малък резултат 1:0, а триумфът пристигна след тъкмо изпълнена дузпа при започване на второто полувреме.

Формацията на Юрген Клоп не изигра изключително положителни първи 45 минути, а въпреки че бяха по-дейният тим на терена, " алените " не стигнаха до чиста голова обстановка. Домакините пък се защитаваха добре, като разчитаха главно на контраатаки.

Втората част стартира с взлом на гостите, които получиха право да изпълнят дузпа поради нарушаване против Мохамед Салах!

От бялата точка египтянинът не сгреши и вкара за 1:0, въпреки че вратарят на домакините хвана ъгъла, в който бе ориентирана топката.

След гола играчите на Брайтън изнесоха играта в по-предни позиции, а Локадия имаше късмет да изравни, само че ударът му фронтално против вратата бе париран от бранител на гостите.

До края на срещата Садио Мане и Мохамед Салах пропуснаха да удвоят резултата от чудесни позиции, само че в последна сметка мърсисайдци запазиха преднината си.

Така Ливърпул още веднъж усили преднината си пред Манчестър Сити на 7 точки на върха, само че " жителите " са с мач по-малко.

Брайтън - Ливърпул 0:1

0:1 Салах 50-д.`