Ливърпул постигна обрат и се поздрави с категоричен успех с

...

Ливърпул - Лутън 4:1 /репортаж/

Ливърпул реализира поврат и се поздрави с безапелационен триумф с 4:1 вкъщи против Лутън в дуел от 26-ия кръг във Висшата лига на Англия.

Новакът в елита изненадващо откри резултата още в 12-ата минута след попадение с глава на Шигози Огбене.

Лидерът в класирането, който контролираше играта и направи доста пропуски преди почивката, направи решителна крачка към успеха през второто полувреме. В 56-ата минута Върджил ван Дайк изравни с глава след центриране на Алексис Мак Алистър от ъглов удар.

По-малко от две минути по-късно от близко след подаване на Мак Алистър даде задатък за 19-кратните първенци на Англия.

В 71-ата минута Луис Диас направи вратаря на гостите Томас Камински беззащитен, разписвайки се за 3:1.

Крайният резултат беше завършен от Харви Елиът в последните секунди от постоянното време на дуела на стадион " Анфийлд ".

Ливърпул е преди всичко в класирането след три следващи победи и актив от 60 точки. Лутън заема 18-та позиция с 20 пункта.