Ливърпул победи Уулвърхямптън с 1:0 и има 55 точки след

...

Ливърпул победи Уулвърхямптън след две ключови намеси на ВАР

Ливърпул победи Уулвърхямптън с 1:0 и има 55 точки след 19 изиграни мача в британската Премиер Лийг. Световните клубни първенци се възползваха от две решения на ВАР, които наклониха везните към тях. Първо анулиран гол на Садио Мане беше зачетен след намесата на системата за видеоповторение. Малко по-късно, тъкмо преди края на първото полувреме, " вълците " означиха гол и Антъни Тейлър уточни центъра. След дълги преразглеждания попадението беше анулирано поради милиметрова засада.
 Челси направи късен поврат като посетител против Арсенал

Двата тима изиграха страховит мач

Мачът стартира с високо движение и леко преимущество за домакините. " Вълците " успяваха да се опълчват сполучливо.

В края на първото полувреме се случиха две обстановки, решени с ВАР, които наклониха везните в посока на Ливърпул.

В 42-ат минута Садио Мане откри резултата с удар от близко. Сенегалецът връхлетя отляво след пас с рамо на Адам Лалана. Първоначално Антъни Тейлър анулира попадението за игра с ръка, само че ВАР отсъди, че ръката е рамо.
 Снимка 459403
Източник:

Точно преди почивката от Уулвърхямптън се прегръщаха за изравнителен гол. За тяхно страдание след неведнъж снаждане на линиите, ВАР още веднъж взе страната на " алените " поради засада.

През второто полувреме Ливърпул имаше минимално териториално предимство. В края от Уулвърхямптън потърсиха изравняването, само че на няколко пъти техните футболисти не съумяха да нанесат голов удар.
 Снимка 459402
Източник:

Така Ливърпул приключи без загуба половината срещи от актуалното състезание. Преднината пред втория Лестър е 13 точки, а пред третия Манчестър Сити е 17 точки. Като " мърсисайдци " и Сити имат един мач по-малко. " Гражданите " играят сега с Шефилд Юнайтед.

Уулвърхямптън записва четвъртата си загуба и с 30 точки е на седмо място, колкото има и Тотнъм. " Вълците " могат да бъдат задминати от Шефилд Юнайтед при непълен триумф против Манчестър Сити.