Ливърпул победи Манчестър Юнайтед с 3:1 в голямото дерби на

...

"Ливърпул" разнищи "Юнайтед" на "Анфийлд" и отново е на върха

" Ливърпул " победи " Манчестър Юнайтед " с 3:1 в огромното дерби на 17-ия кръг в британската Висша лига. На своя " Анфийлд " мърсисайди надиграха тотално противника и единствено неточност на вратаря Алисон избави гостите от оскърбление.

Така отборът на Юрген Клоп още веднъж оглави класирането с актив от 45 точки, една пред втория " Манчестър Сити ". " Юнайтед " пък остава на шестата позиция с 26 пункта.

На " Анфийлд " домакините откриха резултата в 24-ата минута, когато Фабиньо пусна страховит извеждащ пас за Садио Мане и сенегалецът с лекост разстреля Де Хеа - 1:0.

Противно на развоя на събитията " Юнайтед " стигна до изравнителен гол. Груба неточност на вратаря Алисон разреши на Джеси Лингард да се разпише.

" Ливърпул " доминираше и притисна съперика, само че трябваше да чака до 73-ата минута, с цел да поведе още веднъж. Влезлият на промяна единствено три минути по-рано Джердан Шакири стигна пръв до една избита от Де Хеа топка и я прати в мрежата благодарение на лек рикошет от Ашли Йънг и отклонение в напречната греда.

В 81-ата минута швейцарецът постави точка на разногласието с попадение за 3:1, при което Де Хеа за повторно бе преодолян след рикошет. В последна сметка " Ливърпул " изцяло справедливо стигна до трите точки и още веднъж е на върха във Висшата лига.
Източник: btvnovinite.bg