Ливърпул победи като гост Уулвърхемптън с 3:1 в среща от

...

Ливърпул излезе начело в Англия след обрат срещу Уулвърхемптън

Ливърпул победи като посетител Уулвърхемптън с 3:1 в среща от петия кръг на Висшата лига на Англия.

Мачът не стартира по никакъв начин добре за мърсисайдци, които се оказаха в ролята на догонващи в резултата още в седмата минута, когато Хуан Хи-Чан откри резултата в интерес на " вълците " след страховит пробив на Педро Нето.

След почивката Ливърпул подвигна оборотите и стигна до изравнителен гол в 55-та минута. Добра композиция сред Жота, Салах и Гакпо остави последния на празна врата и той не сгреши.

В 85-та минута Анди Робъртсън направи обрата цялостен, а в добавеното време Салах подаде към Елиът, той стреля и след рикошет топката още веднъж влезе в мрежата на домакините за крайното 1:3.

След тази победа Ливърпул излезе отпред в класирането, като " алените " към този момент имат 13 точки от 5 мача, с една повече от Манчестър Сити, само че жителите са и с мач по-малко.

Уулвърхемптън пък остава на 15-о място с едвам три точки.