Ливърпул отпадна още в третия кръг на турнира за Купата

...

Лестър изхвърли Ливърпул от Купата на Лигата

Ливърпул отпадна още в третия кръг на шампионата за Купата на Лигата, откакто загуби с 0:2 при визитата си на Лестър и за четвърта поредна среща не съумя да запише триумф – 2 равенства и 2 провали във всички шампионати.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп пусна звездите Филипе Коутиньо, Джордан Хендерсън и Жоржиньо Вайналдум като титуляри, само че и това не оказа помощ на отбора да избегне проваляне. „ Лисиците “ пък бяха без съществени играчи като вратаря Каспер Шмайхел, голмайстора Джейми Варди, Рияд Марез и Кристиан Фукс.

През първата част Доминик Соланке от гостите пропусна преференциални обстановки за гол, а Филипе Коутиньо насочи неточни удари.

След почивката в 65-ата минута Лестър поведе. Резервата Шинджи Оказаки осъществя след многоходова композиция. Уес Морган подаде към Винсент Ибора с глава, а по-късно испанецът асистира на Оказаки, който даде преднина на „ лисиците “ с акуратен удар.

Малко по-късно Бен Уудбърн бе покрай равнене, само че топката мина на сантиметри над вратата, защитавана от Хеймър.

В 78-ата минута алжирецът Ислам Слимани осъществя доста красиво попадение от границата на наказателното поле и оформи крайния резултат, а Лестър се класира в идната фаза.
Източник: blitz.bg