Ливърпул оглави класирането във Висшата лига след трудна победа с

...

"Ливърпул" отново на върха след труден успех срещу "Фулъм"

" Ливърпул " оглави класирането във Висшата лига след сложна победа с 2:1 против " Фулъм ". Така най-малко краткотрайно мърсисайдци излязоха преди всичко, с две точки пред " Манчестър Сити ", който обаче е с мач по-малко.

Футболистите на Юрген Клоп преобладаваха през целия мач на " Крейвън Котидж ". Домакините сътвориха единствено едно чисто състояние през втората част, а за шанс на мърсисайдците то се трансформира в гол.

В 26-та минута Роберто Фирмино получи топката съвсем на аутлинията и върна към Садио Мане, който се разписа със мощен удар отблизо разстояние за 1:0.

" Ливърпул " изпусна куп положения през второто полувреме, най-чистите от които бяха пред Мохамед Салах, Садио Мане и Жоел Матип.

" Фулъм " се възползва от шанса си и изравни в 74-та минута. Върджил ван Дайк и Алисон Бекер не се схванаха за отнета топка пред вратата, а бившето крило на мърсисайдците Райън Бабел я чукна около бразилеца и се разписа за 1:1.

" Ливърпул " обаче трансформира тоталната си доминация в победа в 81-та минута, когато получи дузпа за задържане на вратаря Серхио Рико против Мане. Зад топката застана влезлия като запаса Джеймс Милнър, който стреля в средата на вратата за крайното 2:1.
Източник: btvnovinite.bg