Ливърпул направи поредната си крачка към мечтата първа титла във

...

"Ливърпул" мина и през "Манчестър Юнайтед", крачи уверено към титлата

" Ливърпул " направи следващата си крачка към фантазията първа купа във Висшата лига от 30 години насам! Мърсисайдци победиха " Манчестър Юнайтед " с 2:0 в дербито на 23-ия кръг и към този момент имат 16 точки задатък на върха пред първенеца " Манчестър Сити ", като са и с мач по-малко.

Тази вечер, на своя " Анфийлд ", отборът на Юрген Клоп поведе в 14' посредством Върджил ван Дайк, а крайния резултат оформи Мохамед Салах в третата минута от добавеното време на втората част.

По този метод " Ливърпул " удължи впечатляващата си серия без проваляне във Висшата лига на 39 мача и записа 19-а поредна победа вкъщи, доближавайки се на две от клубния връх.

В идващия кръг " алените " от града на " Бийтълс " гостуват на " Уулвърхемптън ", а седмица по-късно следва аудиенция на " Уест Хем " в отсрочения дуел. " Манчестър Юнайтед " пък е хазаин на " Бърнли ".

Снимка: Getty Images

Източник: btvnovinite.bg