Ливърпул и Кристъл Палас играят при резултат 0:1 в последен

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Кристъл Палас 1:1, домакините останаха с 10

Ливърпул и Кристъл Палас играят при резултат 0:1 в финален дуел от втория кръг на Висшата лига. Уилфред Заха изведе изненадващо "орлите " напред в 32-а минута. В 57-а минута Дарвин Нунес си изкара червен картон. В 61-а минута обаче Луис Диас избухна с изравнителен гол от нищото.

Мърсисайдци започнаха мощно и стигнаха до ранно състояние. След центриране и неубедителна интервенция на Гуаита, Милнър се оказа на стрелкова позиция, само че стреля над вратата на Палас.

В 9-а минута канонадата продължи. Първо Харви Елиът стреля измежду купа от играчи, само че ударът беше отбит. След това Дарвин Нунес получи отлична топка, само че пропусна от преференциална позиция.

В 22-а минута и Мохамед Салах се регистрира с пропуск от преференциална позиция.

В 32-ата минута Кристъл Палас изненадващо поведе след блестяща контраофанзива. Езе чудесно изведе Заха зад отбраната, той напредна и прати топката около Алисон.

В 41-а минута положителните дейности на Палас продължиха. Дукуре съумя да изведе Заха самичък против Алисон още веднъж, само че вратаря затвори чудесно ъгъла и мазета в корнер. Във финалните секунди на частта Нунес нацели греда за отчаяние на почитателите на домакините.

В 57-а минута Дарвин Нунес направи чутовна нелепост. След сдърпване с Йоаким Андерсен, нервите на уругвайския нападател не устояха и Нунес заби главата си в ченето на бранителя, а основният арбитър не се поколеба да покаже пряк червен картон.

Само 4 минути по-късно обаче мърсисайдци откриха светлина в тунела. Луис Диас направи впечатляващ пробив, почнал от лявото крило. Той мина през 4-ма играчи и с мощен удар от 20 метра разстреля Гуаита за 1:1.

Ливърпул - Кристъл Палас 1:1

0:1 - Уилфред Заха (32)

1:1 - Луис Диас (61)

Ето и съставите на двата отбора:

Ливърпул : Алисон, Алекзандър-Арнолд, Филипс, Ван Дайк, Робъртсон, Елиът, Фабиньо, Милнър, Салах, Нунес, Диас;

Кристъл Палас: Гуаита, Мичел, Гуехи, Андерсен, Уорд, Клайн, Заха, Шлуп, Дукуре, Езе, Аю;